Pages Navigation Menu

Özgürlüğümüz Kısıtlanamaz!!

Posted by on Mar 21, 2014 in Teknoloji | 0 comments

#TwitterBlockedinTurkey

 

T.C. Anayasası

 

VIII. DÜŞÜNCEYİ AÇIKLAMA VE YAYMA HÜRRİYETİ

Madde 26

 

Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma haklarına sahiptir.

Read More

Çocuğunuz Iphone ve Ipad’de Oynarken Başka Yere Girmesini Nasıl Engellersiniz?

Posted by on Mar 1, 2013 in Ana Sayfa, Anne Sorunları, Annelere Tüyolar, Annelik, Aze Çınar, Bebek - Çocuk Sorunları, Bebek/Çocuk için Ürünler, Deneyip Test Ettiklerimiz, Ebeveynler için Ürünler, Hayatın İçinden, Teknoloji | 3 comments

Mühim soru değil mi? Günümüz teknolojisinde her birimiz birer internet annesi olmuşken ne kadar istesek de çocuklarımızı tamamen uzak tutamıyoruz akıllı telefonlardan tabletlerden. Gün içinde acil durumlarda 20 dakikalığına dahi olsa, puzzle, boyama, çizgi film vs açıp veriyoruz. (Ne yalan söyleyeyim bokunu çıkarmamak kaydıyla faydası olduğunu da görüyorum çocuğumda.)

Read More

MomZ ve Hayat Ne Tuhaf Vapurlar Falan

Posted by on Eyl 12, 2012 in Ana Sayfa, Annelik, Derya Dediğin Dalgalanır..., Duyurular - Etkinlikler, Gezip Gördüklerimiz, Hayatın İçinden, Teknoloji, Toplumsal | 8 comments

Olmak ya da olmamak işte bütün mesele bu. Aralar dereler, sağa kaçmalar, yana yatmalar, neylersen eyle, ya olacaksın bir şeyde ya olmamayacaksın.  Evet tuhaf bir giriş oldu da her bir şey tuhaf işte bu dünyada. Bugün tüm gün kendi kendime söylediklerim bunlar. Sondan girmeyelim, hoop başa dönelim….

Bilişim Zirvesi kapsamında yapılan MomZ etkinliği vardı bugün. Çok iyi düşünülmüş bir etkinlikti. Aylardır hep söylediğim bir şeydi “Eski ajanslar kundura oldu, dijitale uyum sağlamaya çalışıyorlar ama olan bitene ayak uydurabilmiş bloggerlarla, sosyal medyayla adapte olabilmiş, gerçekten kaale alan bir reklamcılık henüz oluşmadı.”

Read More

Doğuştan Engelli Çocukları, Hayata Kazandıran Teknoloji Türkiye’de

Posted by on Tem 23, 2012 in Ana Sayfa, Anne Sorunları, Bebek - Çocuk Sorunları, Bebek-Çocuk, Bebek/Çocuk için Ürünler, Teknoloji, Ürünler | 0 comments

Mail kutuma blogumdan doğru gelen bir basın metni ilk kez bu kadar mutlu etti beni. Görme engelli çocuklar için süper bir teknoloji geliştirilmiş. Parası olmayanların her zamanki gibi geç sahip olacakları bir uygulama elbet. Ama en azından bir adım daha yaklaştıklarını düşünerek sevinebiliriz. Basın metni şöyle:

Read More

Ana Kılavuz, Kılavuzumuz Olsun…

Posted by on May 3, 2012 in Ana Sayfa, Anne Olmak, Anne Sütü - Emzirme, Annelere Özel Ürünler, Annelere Tüyolar, Annelik, Ay Ay Hamilelik, Bebek Bakımı, Bebek-Çocuk, Bebek/Çocuk için Ürünler, Beslenme, Deneyip Test Ettiklerimiz, Doğuma Hazırlık, Duyurular - Etkinlikler, Ebeveynler için Ürünler, Ebeveynlere Kitaplar, Ek gıdaya geçiş, Emzirmek-Süt Sağmak, Gezip Gördüklerimiz, Hamile için Ürünler, Hamilelik - Doğum, Hamilelik Sorunları, Hamilelik Tüyoları, Hayatın İçinden, İkinci El, Lohusalık, Pedagoji -Medagoji, Sağlık, Teknoloji, Ürünler, Yavrulara Kitaplar, Yemek Tarifleri | 8 comments

Uzun süredir koşturup duruyorum bir sürü şeyle, bloga doğru dürüst tek yazı yazamadım aylardır. Hepsinin temelinde “Anne Dostu” bir iş projesi yaratmaya çalışmak vardı. Var. Adımlarımızın ilkini bugün sonunda açabildik.

Çok yorulduk, çok, güldük, çok ağladık, çok kızdık. Saçlarımız beyazladı, uykusuz kaldık. Fakat ayların emeğinin ilk somut karşılığını saldık havaya bugün. Havaya saldık çünkü sitemiz, anakilavuz.com herkesin sitesi.

Read More

Betikus, Gideros, Denizyus, Atılımos, Elasyus

Posted by on Şub 21, 2012 in Ana Sayfa, Bebek/Çocuk için Ürünler, Teknoloji, Yavrulara Kitaplar | 2 comments

Bilenler vardır, çalıştığım yerde bir adet teknoloji programı yapıyoruz. Ben de gayet amatörane de olsa pek severek takip etmeye çalışırım teknoloji dünyasını. Denk geldiğim, annelere faydalı olabilecek, teknoloji ve anne bağlantıları olan konulara blogumda yer vereyim diyerek bu bölümü oluşturmuş bulunuyorum. Vatana, millete hayırlı olsun.

Yukarıda saydıklarıma gelince;bu saydıklarım eski Roma kahramanlarının değil benim bugünkü kahramanlarımın ve onların yavrularının adları. Deniz ve Atılım’ın yavruları; Ela, Gideros ve Betikus.

Aslında benim kahramanım Deniz  ve Ela açık söyleyeyim. Teknolojinin erkek dünyasında kadın olarak var olmak, üstelik çok başarılı olmak her yiğidin harcı değil. E Ela da anne kontenjanından giriyor listeye. Şimdi bu Deniz arkadaş ne yapmış soracak olursanız, bilmenizin en muhtemel olduğu şeylerle başlayayım: Filin Banyosu‘nu yapmış OİP‘le. Bir Kar Masalı’nı da yine OİP ve Esra ile yapmış. Sonracığıma, sevgilisi ile bayılarak tekrar tekrar oynayıp bitirdiğim, 99. Levele 70 küsur canla gelmeyi başardığım, gitgide canları arttırdığım Tim The Timber’ı yapmışlar İphone applikasyonu olarak. Betikus’u kurmuşlar, Gideros’a can vermişler ki gönlü olan herkes oyun yazabilsin, oyun yazmak zor bir şey olmaktan çıksın diye.

Uzun lafın kısası, Deniz Aslı Soykurum Çetin aplikasyonlar kraliçesi olmuş, akıllı telefonların oyun tanrıçası imiş. Teknolojiye zor gözüyle bakıp, çekinen bir sürü kadına örnek olmuş, şahane işler yapmış. Bize de yeni oyunlarını dört gözle beklemek ve kendisini ayakta alkışlamak düşmüş.

Read More