Pages Navigation Menu

İnsanlar İnsanlar

Net olacaksın şu hayatta. Neysen o olacaksın. Agresif, uzlaşmasız, kavgacı isen de öyle gibi olacaksın, sakin, anlayışlı isen de öyle. İlkelerin, kıstasların kimin ne yaptığına göre değişmeyecek.

Mesela  birilerine  “instagramda marka paylaşıp duruyor ıyyyy”  deyip sonra marka paylaşıp duran kendi arkadaşı hatırlatılınca “aa ama o başka o kötü niyetle yapmıyor kiiiiii” demeyeceksin.

Mesela daha iki gün önce yakın arkadaşın profesyonel olarak para kazanmak üzere etkinlikler organize ediyorken ve senin sesin çıkmıyorken, arkadaşın o işten uzaklaşır uzaklaşmaz ” Ay bu da meslek oldu” demeyeceksin.

Birileri çocuğunun doğumgününe sponsor istiyor diye söylemediğin laf kalmamışken iki ay sonra benzer şeyleri sen yapmayacaksın. Ayrıca o kadının yüzüne de her denk geldiğin yerde gülmeyeceksin.

Mesela birileri reklam alarak facebook takipçisini bilmem kaç yapmış, bir halta yaramıyor yoksa deyip sonra kendin o reklamlardan vermeye çalışmayacaksın.

“Ay hiç uğraşmadan beni sitem şu sırada çıkıyor” diye havalar atıp sonra başkasına “ay bu ne hırs” diye çemkirmeyeceksin.

Mesela seviyeden, üsluptan dem vurup vurup sonra ilk hasetlik krizinde seviyeni yerlerde süründürmeyeceksin.

Başkasına x konuda saydırıp saydırıp aynı şeyi sen ya da kankan yaptığında “Aaa bu başka” demeyeceksin.

Bebek bakımından, çocuk disiplinine, evlilikten sosyal medyaya her konuda en çok ben bilirim havalarında olup sonra mütevazinin önde gideniyim ayağına yatmayacaksın.

Kimse ses çıkarmıyor, cevap vermiyor diye ona laf sokayım buna laf sokayım, ay daha dün oturup çay içmiş olabilirim olsun şurada üstü kapalı laf çakayım deyip sonra birileri cevap verdiğinde “Onu demiyorum ben, öyle demiyorum ben, saptırıyorsun” demeyeceksin.

Bir gözünle arkadaşlarınla Vatzapta kulisler çevirirken, açıktan sanki o arkadaşlarla hiç konuşulmamış gibi rol kesmeyeceksin.

İki birbiriyle konuşmayan insan grubuyla da görüşüp, ikisinin de yüzüne gülüp sonra birine “Yaa haberin olsun arkanızdan böyle böyle diyorlar” diye gaz vermeyeceksin.

Önüne kim gelirse, ister “sütüm geldi” diyen şarkıcı ister blogger yarışmasında birinci gelen blogger, ille laf edecek, arkasından konuşacak yer aramayacaksın… Tüm bunları yaptın, “Ne kadar da aşmış, sakin, huzurlu, egosuz, komplekssiz bir insanım diye dolanmayacaksın.

Sonra da tüm bu saçma hallere sessiz kal-a-mıyor diye bir insanın arkasından “o zaten kavgacı-geçimsiz…” demeyeceksin…

Ya da senin tercihin tüm bunların hepsini yapıp, o durumda benden uzak duracaksın.

Beni geç, çocuk büyütüyorsan onun ruh sağlığı için biraz dengeli olacaksın arkadaş…

One Comment

  1. Iste tam da yukarida degindigin sebeplerden dolayi hayatimda yalnizca ailemi tutuyorum. Ohhh mis!

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>