Pages Navigation Menu

Kendini Sevebilir Misin?

(Konuğumuz Miss Tiffany’nin yazısıdır)

…Toplum seni reddetse bile, yaşayacak bir yerin olmasa bile. Tırnaklarınla kazıdığın yerleri de kendine açtığın nefes alma alanlarını tıkamaya çalışsalar bile. Ya seni kendinden utandırsalar? Yanlışsın deseler. Olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol sözünü uzay-zaman-mekan üçlüsünde bükseler ve sen de büküle büküle bir hal olsan… Sırf yaşamak için kendini en derin dehlizlerin içinde bile bir gizem/bir bilinmezlik yaratmak zorunda kalsan. AMAN kimse kıymasın canına, kimseler duymasın.

 

Depresif biri değilim, melankolik biri hiç değil. Ben bir transkad.in im. Travesti, dönme dediklerinizden. Ambalajı erkek, iç kreması kadın. Popkek misali ya da değil :D

Toplum trans kadınları reddediyor, geceleri yataklar haricinde. O zaman birden prenses oluveriyormuşuz. Biz prenses olmak istiyor muyuz? Hiç sordunuz mu? Ben hatırlamıyorum öyle bir şey… Okumak, çalışmak, yaşamak istiyoruz öldürülmek değil. Çünkü her canlının hayatı biriciktir, eşsizdir, tektir. Kimse kimsenin eşsizliğine göz dikmemelidir.

 

Yaşayacak yerin olsa bile huzur olmuyor, insanlar garipsiyor ve tepkilerini de sertçe dile getirmekten çekinmiyor. Neyden çekinecek ki? Devlet onu kollar, özellikle de öldürdüğünüzde. Anahtar iki sözcük var sadece, her “derde” deva. Trans öldür ödülünü kap… Resmen hedef gösterilmek bu. Gene iyi yaşayabiliyoruz yani öyle ya da böyle. Mucize olmalıyız. Acaba insan olduğumuzun ne zaman farkına varacak tüm “insan”lık?

 

Emeklerini heba ediveriyorlar, erkekliğini(!) reddetmişsin. Kadın mertebesine düşmüş(!)sün, sen nasıl ihanet edersin! Elinde ne varsa hepsi yok olmalı, çünkü sen haketmiyorsun! Abarttığımı düşünmeyin, bunlar bize yaşatılanlar. Dillendiriyorum çünkü susarsam suçluya ortak olur, katilime de aşık olmuş olurum. Madem kadınsın deyip kadınlığımızı sömüren milyonlarcasının artık ifşa olması gerekiyor! Karanlık günlerin artık aydınlığa kavuşması…

 

Konuyu cinsel kimliklerden çıkarırsak eğer; Sadece soruyorum, bunu cevaplandırmadan hayatınıza devam etmeyin! Toplum normlarına ters olsanız, aileniz bile size sırt çevirse, doğru olduğunuz halde herkesten bir “yanlışsın” sesi çıksa bile KENDİNİZİ SEVEBİLİR MİYDİNİZ? Zor olanı başaracak kadar güçlü müsünüz? Yapamasanız bile yapan kişilere imrenerek mi bakıyorsunuz, yoksa hasetle mi? Huzura ermek, kendinizle bir bütün olmak günah ya da hastalık olabilir mi?

 

Kendinizi sevin, eşsizliğinizi kaybetmeyin… Kendinizi törpülemek, topluma da kendinize de bir ihanet olur! Her ne kadar “uyum sağlamak” peşinde olsanız bile… Kendinizi kaybetmişseniz neye yarar o toplum?

 

Ben Miss Tiffany; erkek bedenli kadın ruhlu, bir trans kadın. Bilinmezi bilinir kılmak, trans kadınları da günyüzüne çıkarıp hakettikleri(hakettiğimiz) itibarı kazandırmak adına transkad.in (tıklayınız) blogunu yazmaktayım. @bndevrimtiffany ve @transkadinblog üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>