Pages Navigation Menu

İnternetin Güzel Anneleri

Kaç gündür sosyal medyada herkesin izlediği şahane bir dayanışma ağı sergiliyor anneler. Bir bayrak koşusu şeklinde, birbirinin elinden tutarak birbirine el vererek. 

Gamze anne bir işaret veriyor ve dört koldan anneler bir cana can suyu bulmaya koşuyor. Nurturia anneleri uzatılan bayrağı daha genişe yaymaya çalışıyorlar, internet anneleri Nurturia annelerine minnetle diğer yöne doğru genişletiyor aramayı. Uykusuz anneler, internet annelerine şükran dolu yaptıklarından dolayı. Çıktıkları TV 8’de, Okan Bayülgen’e ve tüm Türkiye’ye duyuruyorlar. Okan kalıp Gazme’nin yanına gidiyor, moral oluyor. Diğer tüm gruplardaki anneler teşekkür ediyor onlara çığlığı büyüttükleri için. Emziren Anneler grubu kan bağışını arttırmak için çabalıyor. Twitter’da, bloglarda anneler diğer annelere dua ederek bireysel olarak bağır bağır bağırıyorlar; “1 Tüp Kan” . Onlar bağırdıkça diğer anneler “Hay yaşa” diyor. Gamze için biraz daha umut demek çünkü çıkan her ses. İnsanlar akın akın kan vermeye gidiyor. Donör olmaya koşuyor.  

Tüm bu süreçte kişisel hiçbir yan YOK. Rekabet, tekere taş koyma, kızma YOK, “Ama” demek YOK. Çünkü bir cana su bulmaya çalışırken bunların hiçbirini yapamaz insan. Bundan daha büyük mevzu olamaz ve kimse yapmaz bunu. 

Benim gördüklerim günlerdir bunlar. Başka hiçbir şey görmüyorum. Çünkü başka türlüsü mümkün değil. Sanal alemin tüm anneleri bir olmuş, ego,kibir,isim,grup tüm kaygılarını bir tarafa bırakmış, bir anneye yardıma koşuyorlar. Olan bu. Başka olan bir şey yok. 

Çok yaşayın, varolun tüm annelerim, bir insan olarak gurur duyuyorum hepinizle.

3 Comments

  1. Aynı duygularla, hatta aynı başlıkla yazmıştım;
    http://www.annefareyakaladim.com/2012/02/internettin-guzel-anneleri.html

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>