Pages Navigation Menu

Mavi Pencere Yayınları’ndan Hediyemiz Var

Posted by on Oca 15, 2014 in Ana Sayfa, Annelere Tüyolar, Deneyip Test Ettiklerimiz, Duyurular - Etkinlikler, Film-Kitap, Yavrulara Kitaplar | 25 comments

Kitap konusunda çok çok hassasım. Özellikle çocuk için. Ona okuyacağım, eline vereceğim kitabı mutlaka önce ben okuyorum. Sınıfı geçemezse de hiç acımadan atıyorum. Kitabın içinde zararlı, yanlış algı yaratabilecek şeylerin olmasının dışında, yayınevinin, yazarın, kitabı resimleyenin bakış açısı da benim için çok belirleyici.

Read More

Ana Kılavuz, Kılavuzumuz Olsun…

Posted by on May 3, 2012 in Ana Sayfa, Anne Olmak, Anne Sütü - Emzirme, Annelere Özel Ürünler, Annelere Tüyolar, Annelik, Ay Ay Hamilelik, Bebek Bakımı, Bebek-Çocuk, Bebek/Çocuk için Ürünler, Beslenme, Deneyip Test Ettiklerimiz, Doğuma Hazırlık, Duyurular - Etkinlikler, Ebeveynler için Ürünler, Ebeveynlere Kitaplar, Ek gıdaya geçiş, Emzirmek-Süt Sağmak, Gezip Gördüklerimiz, Hamile için Ürünler, Hamilelik - Doğum, Hamilelik Sorunları, Hamilelik Tüyoları, Hayatın İçinden, İkinci El, Lohusalık, Pedagoji -Medagoji, Sağlık, Teknoloji, Ürünler, Yavrulara Kitaplar, Yemek Tarifleri | 8 comments

Uzun süredir koşturup duruyorum bir sürü şeyle, bloga doğru dürüst tek yazı yazamadım aylardır. Hepsinin temelinde “Anne Dostu” bir iş projesi yaratmaya çalışmak vardı. Var. Adımlarımızın ilkini bugün sonunda açabildik.

Çok yorulduk, çok, güldük, çok ağladık, çok kızdık. Saçlarımız beyazladı, uykusuz kaldık. Fakat ayların emeğinin ilk somut karşılığını saldık havaya bugün. Havaya saldık çünkü sitemiz, anakilavuz.com herkesin sitesi.

Read More

Happy Safari Book – Mothercare Kitap

Posted by on Nis 2, 2012 in Bebek/Çocuk için Ürünler, Deneyip Test Ettiklerimiz, İkinci El, Ürünler, Yavrulara Kitaplar | 3 comments

Yumuşak ve renkli kumaz kitap. Eğlenceli doku ve parlak renkleri ile okumayı teşvik edici.

10 sayfadan oluşuyor. Kumaş olduğu için  ilk kitap niteliğinde. Bebeklerin kitaba alışmasında iyi bir yardımcı.  Hayvanların belirgin özellikleri gösteriliyor.

İçinde minik bir aynası var.  Askısıyla mama sandalyesi, bebek arabası gibi yerlere asılabilir. Başarılı bir ürün olmuş.

(Takas olur. orum kısmına teklifleriniz yazabilirsiniz.)

Read More

Betikus, Gideros, Denizyus, Atılımos, Elasyus

Posted by on Şub 21, 2012 in Ana Sayfa, Bebek/Çocuk için Ürünler, Teknoloji, Yavrulara Kitaplar | 2 comments

Bilenler vardır, çalıştığım yerde bir adet teknoloji programı yapıyoruz. Ben de gayet amatörane de olsa pek severek takip etmeye çalışırım teknoloji dünyasını. Denk geldiğim, annelere faydalı olabilecek, teknoloji ve anne bağlantıları olan konulara blogumda yer vereyim diyerek bu bölümü oluşturmuş bulunuyorum. Vatana, millete hayırlı olsun.

Yukarıda saydıklarıma gelince;bu saydıklarım eski Roma kahramanlarının değil benim bugünkü kahramanlarımın ve onların yavrularının adları. Deniz ve Atılım’ın yavruları; Ela, Gideros ve Betikus.

Aslında benim kahramanım Deniz  ve Ela açık söyleyeyim. Teknolojinin erkek dünyasında kadın olarak var olmak, üstelik çok başarılı olmak her yiğidin harcı değil. E Ela da anne kontenjanından giriyor listeye. Şimdi bu Deniz arkadaş ne yapmış soracak olursanız, bilmenizin en muhtemel olduğu şeylerle başlayayım: Filin Banyosu‘nu yapmış OİP‘le. Bir Kar Masalı’nı da yine OİP ve Esra ile yapmış. Sonracığıma, sevgilisi ile bayılarak tekrar tekrar oynayıp bitirdiğim, 99. Levele 70 küsur canla gelmeyi başardığım, gitgide canları arttırdığım Tim The Timber’ı yapmışlar İphone applikasyonu olarak. Betikus’u kurmuşlar, Gideros’a can vermişler ki gönlü olan herkes oyun yazabilsin, oyun yazmak zor bir şey olmaktan çıksın diye.

Uzun lafın kısası, Deniz Aslı Soykurum Çetin aplikasyonlar kraliçesi olmuş, akıllı telefonların oyun tanrıçası imiş. Teknolojiye zor gözüyle bakıp, çekinen bir sürü kadına örnek olmuş, şahane işler yapmış. Bize de yeni oyunlarını dört gözle beklemek ve kendisini ayakta alkışlamak düşmüş.

Read More

Bebeğimiz – Carmen Saez / Ana Serna Vara

Posted by on Şub 6, 2012 in Annelere Özel Ürünler, Bebek/Çocuk için Ürünler, Ebeveynler için Ürünler, Ebeveynlere Kitaplar, Ürünler, Yavrulara Kitaplar | 0 comments

Bebeğinizin hayata ilk merhabasıyla birlikte hatırlamak istediğiniz anları not etmenizi kolaylaştıracak bir kitap. (0 – 2 yaş arası)
Genel hatları hatırlama kolay olsa da detayları hatırlamak zordur. Detaylar kitapta çok iyi düşünülmüş. Örneğin; doğumunu yapan doktor ve hemşirenin adı, ilk ziyaretçileri, evdeki ilk günü, ilk masalı, ilk gezintisi vb. başlıklar ve fotoğraf yerleri mevcut.
Büyük ebatlı ve kuşe kağıt, renkli çizimli bir kitap. Ara ara dönüp bakıyoruz. Aze bu anıları okuyunca ne hissedecek çok merek ediyorum.

Read More

Bir Kar Masalı

Posted by on Ara 29, 2010 in Ana Sayfa, Bebek-Çocuk, Bebek/Çocuk için Ürünler, Deneyip Test Ettiklerimiz, Yavrulara Kitaplar | 0 comments

3 becerikli, azimli ve heyecanlı anne bir araya gelmiş, biri yazmış, biri çizmiş diğeri de uygulamasını yapmış ve ortaya Bir Kar Masalı çıkmış. Üstelik hiçbir kar amacı gütmeden. Ücretsiz olarak tüm çocuklara sunmuşlar. 
http://ozguranne.blogspot.com/2010/12/bir-kar-masal.html


Ellerine, akıllarına, yüreklerine sağlık her birinin.

Read More