Pages Navigation Menu

Öksürük ve Soğuk Algınlığı İçin Bitki Çayı

Posted by on Kas 18, 2013 in Ana Sayfa, Annelere Tüyolar, Annelik, Bebek - Çocuk Sorunları, Bebek Bakımı, Bebek-Çocuk, Deneyip Test Ettiklerimiz, Sağlık, Sık görülen Hastalıklar, slider | 1 comment


Öncelikle ilk kez telefonun wordpress applilasyonuyla yazı giriyorum bunu belirteyim ki hatam olursa affola…

Kış geldi, hastalıklar kol geziyor. Öksüren, grip, nezle olan çocuğa doğal yoldan ne iyi gelir hepimizin önemsediği bir soru. Bir arkadaşımın yıllar önce verdiği ve önce bana, Aze olduktan sonra ona çok iyi gelen basit ve etkili tarifi yazayım dedim.
Bir demliğe ıhlamur, ikiye bölünmüş bir limon, dörde bölünmüş kabuklu ve çekirdekli bir elma koyup kaynatın. Elma püre kıvamına gelene dek kaynatın. Demlendikten sonra bardağa bal ve toz zencefil koyun, karıştırıp için/içirin. Aze toz zencefili çok acı bulduğu için kök zencefili demliğe atıp yaptığım da oluyor.

Read More

Otizm… Yaşamın farklı bir penceresi…

Posted by on Nis 2, 2013 in Ana Sayfa, Annelik, Bebek-Çocuk, Duyurular - Etkinlikler, Sağlık | 0 comments

(Bu yazı, İrem Afşin’in Nisan Dünya Otizm Farkındalık Ayı sebebiyle gönüllü organize ettiği ortak yayın çerçevesince bir çok blogda aynı anda yayınlanan yazısıdır.)

Nisan… Aylardan bahar. Havada baharın müjdecisi kokular, yavaş yavaş açan çiçekler, cıvıltıları ile hayatımıza neşe katan kuşlar, güneşin sıcak ışığına kavuşan dünya. Nisan, ruhumuzu aydınlık günlerde ferahlattığımız ay.

Nisan, 2008 yılından bu yana, dünya üzerinde yaşayan milyonlarca çocuk ve aileleri için çok başka bir anlam daha taşıyor: OTİZM.

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık yaratarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” olarak ilan edildi. Her yıl, “Otizm Farkındalık Ayı” olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunlarını ve çözümleri konuşuluyor, araştırmaların teşvik edilmesi ve erken teşhisle tedavinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Read More

Çocuğunuz Iphone ve Ipad’de Oynarken Başka Yere Girmesini Nasıl Engellersiniz?

Posted by on Mar 1, 2013 in Ana Sayfa, Anne Sorunları, Annelere Tüyolar, Annelik, Aze Çınar, Bebek - Çocuk Sorunları, Bebek/Çocuk için Ürünler, Deneyip Test Ettiklerimiz, Ebeveynler için Ürünler, Hayatın İçinden, Teknoloji | 3 comments

Mühim soru değil mi? Günümüz teknolojisinde her birimiz birer internet annesi olmuşken ne kadar istesek de çocuklarımızı tamamen uzak tutamıyoruz akıllı telefonlardan tabletlerden. Gün içinde acil durumlarda 20 dakikalığına dahi olsa, puzzle, boyama, çizgi film vs açıp veriyoruz. (Ne yalan söyleyeyim bokunu çıkarmamak kaydıyla faydası olduğunu da görüyorum çocuğumda.)

Read More

Akıl Oyunları Çocuk Atölyeleri

Posted by on Şub 26, 2013 in Ana Sayfa, Annelere Tüyolar, Bebek/Çocuk için Ürünler, Deneyip Test Ettiklerimiz, Duyurular - Etkinlikler, Gezip Gördüklerimiz, Hayatın İçinden, Oyunlar, Pedagoji -Medagoji | 0 comments


Geçen hafta Dünya Zeka Oyunları Federasyonu Türkiye Temsilcisi olan Akıl Oyunları Yayıncılık’ın sıcak ve sevimli mekanlarına gittik.

Read More

Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

Posted by on Ara 8, 2012 in Ana Sayfa, Annelere Tüyolar, Annelik, Aze Çınar, Aze Çınar Günlüğü, Bebek Bakımı, Bebek-Çocuk | 3 comments

Bence verilmez :)  Emzirme, uyku eğitimi, ek gıdaya geçiş vs gibi, formüle edilebilen ve süreci kolaylaştıracak yöntemleri bulunan durumlar var çocuk büyütürken. Ama bence tuvalet eğitimi bunlardan biri değil. Çocuğun kaslarının hazır olmasından ruhunun hazır olmasına kadar gördüğümüz görmediğimiz türlü şartları var bu işin. Ve gerçekten bu konuda söz tamamen çocuğun olmalı diye düşünüyorum. 

Read More

Annelik Sanatı…

Posted by on Ara 3, 2012 in Ana Sayfa, Annelere Özel Ürünler, Annelik, Bebek Bakımı, Duyurular - Etkinlikler, Ebeveynler için Ürünler, Film-Kitap | 0 comments

Anne-bebek serüvenimizde bize yardımcı olanlar sıralamasında 1. sırada benzer yollardan geçmiş annelerin deneyimleri varken ikinci sırada da uzman görüşleri var tartışmasız. Birinci sırayı tanıdıklarımızın, anne bloglarının, anakilavuz.com gibi sitelerin paylaştıkları ile dolduruyoruz. İkinci sırayı ise, uzman görüşlerine yer verilen internet siteleri, kitaplar ve dergiler…  

İşte yol arkadaşımız olabilecek bu dergilerden birinden biri; Annelik Sanatı

Read More