Pages Navigation Menu

Ana Kılavuz, Kılavuzumuz Olsun…

Posted by on May 3, 2012 in Ana Sayfa, Anne Olmak, Anne Sütü - Emzirme, Annelere Özel Ürünler, Annelere Tüyolar, Annelik, Ay Ay Hamilelik, Bebek Bakımı, Bebek-Çocuk, Bebek/Çocuk için Ürünler, Beslenme, Deneyip Test Ettiklerimiz, Doğuma Hazırlık, Duyurular - Etkinlikler, Ebeveynler için Ürünler, Ebeveynlere Kitaplar, Ek gıdaya geçiş, Emzirmek-Süt Sağmak, Gezip Gördüklerimiz, Hamile için Ürünler, Hamilelik - Doğum, Hamilelik Sorunları, Hamilelik Tüyoları, Hayatın İçinden, İkinci El, Lohusalık, Pedagoji -Medagoji, Sağlık, Teknoloji, Ürünler, Yavrulara Kitaplar, Yemek Tarifleri | 8 comments

Uzun süredir koşturup duruyorum bir sürü şeyle, bloga doğru dürüst tek yazı yazamadım aylardır. Hepsinin temelinde “Anne Dostu” bir iş projesi yaratmaya çalışmak vardı. Var. Adımlarımızın ilkini bugün sonunda açabildik.

Çok yorulduk, çok, güldük, çok ağladık, çok kızdık. Saçlarımız beyazladı, uykusuz kaldık. Fakat ayların emeğinin ilk somut karşılığını saldık havaya bugün. Havaya saldık çünkü sitemiz, anakilavuz.com herkesin sitesi.

Read More

Aze Çınar Doğdu

Posted by on Ağu 5, 2010 in Ana Sayfa, Ay Ay Hamilelik, Aze Çınar Günlüğü, Hamilelik - Doğum | 8 comments

4 Ağustos 2010 Çarşamba, :)))
Saat: 05:19 ‘da doğdu. Her ikisi de sağlıklı. Normal doğum ile dünyaya geldi Aze.
3.350 kg,
50 cm.
Ben Baba Savaş

Derya zaman bulduğunda daha ayrıntılı yazacak.

Read More

Geri Sayım 5

Posted by on Ağu 3, 2010 in Ana Sayfa, Ay Ay Hamilelik, Aze Çınar Günlüğü, Hamilelik - Doğum | 1 comment

Dün yazmayınca “Aha doğurdu” diye meraklanıp arayan arkadaşlar oldu. Hiç düşünmemişim böyle düşünülebileceğini. Çok halsizdim, yazasım yoktu hiç aklımdan çıkıp gitmiş. Bugün sabah da doktora gittik. Öncesinde Sibel geldi. Sohbet muhabbet. Doktor geçen haftakilerin aynısını söyledi. Henüz kanala girmemiş. Eve geldim, Funda ve Melisa evdeydi, onlar çıktı Gökşen ve Funda Abla geldiler, Gökay geldi onlar çıktılar baya kalabalıktı yani bugün evimiz. Keyifli, güzel bir gündü. 


Bir saattir falan da enteresan ağrılarım var. Sanki gelesi var bugün Çınar’ın gibi hissediyorum. 
Bakalım ne olacak. 

Read More

Geri Sayım 7

Posted by on Ağu 1, 2010 in Ana Sayfa, Ay Ay Hamilelik, Aze Çınar, Aze Çınar Günlüğü, Hamilelik - Doğum | 0 comments

Bugün bir enerjik kalktım bir enerjik kalktım sormayın. Genelde sabahları fena kalkmıyorum, kahvaltı hazırlığına bile yardım ediyorum, kahvaltı sonuna doğru hem enerjim bitmiş oluyor hem ağrılar bastırıyor ama bugün diğer sabahlardan bile iyi kalktım. Öyle ki kahvaltıdan sonra Savaş’la Aylin’e yardım edip, salondaki süs eşyalarının, vitrinin vs tozunu bile aldım. Bugüne kadar okuduğum bilumum hamile-anne bloğunda, doğurulacak gün annelerin pek bir enerjikleştiği bilgisini edinmiş olduğumdan bir umutlandım bugün doğum başlar mı diye ama hiçbir şey de olmadı. Yine de biraz işe yaramak bana iyi geldi.

Akşam Aylin eve gitti, yarın ya da ertesi gün gelecek. Savo Salı akşama kadar evde zaten. Akşam da Ayşen, Erdem ve ikizler geldiler. Onlar da pek iyi geldiler. Zaten Savo’nun akşam işe gitmeyeceği, hele hele yarın da gitmeyeceği bir durumda moral kendiliğinden iyi oluyorken bugün pek bi üst üste geldi iyi şeyler. Bölünüp geleydiler hafta çabuk geçerdi aslında. :)

Bugün tam doldurduk 39’u. Hamileliğin başında Kyle XY izliyordum. Çocuk rahimde ne kadar kalırsa o kadar daha zeki, becerikli vs olur kurgusundan hareketle “oh oh 41’e, 42’ye kadar kalsa benim ki de, olur ya belki doğrudur teori, akla sığıyor neticede.” diye düşündüğümü, Savaş’ın güldüğünü hatırlıyorum :) Sonrasında da “Ayh 37’yi geçsin başka bir şey istemiyorum. Yeter ki erken doğum olmasın.” dediğimi. Şimdi ise üç gün daha dert çekmeye gelemeyip, doğsun diye dua ediyorum işte. Sürekli kendime bunları hatırlatıp, şu “bir an önce doğsun” bekleyişinden çıkmam lazım. Daha 40’ı bile doldurmadı çocuk, ben sanki normal doğum zamanını çoktan geçirmiş modundayım.

Salı günü doktordayız yine. Bakalım ne hallerdeyiz.  

Read More

Geri Sayım 8

Posted by on Ağu 1, 2010 in Ana Sayfa, Ay Ay Hamilelik, Aze Çınar, Aze Çınar Günlüğü, Hamilelik - Doğum | 0 comments

Vay be, 8. güne kadar gelmişim de bir de pöfflüyorum hadi artık gelsin diye. Paranoyamın şekli değişmiş de bu sefer de “ya 41’i, 42. haftayı buluruz ve yine de gelmezse, ya sezaryen gerekirse” olmuş. İnsan evladı bir acayip, her durumda kendine endişelenecek bir şey buluyor işte. Durup durup gebelik.org’taki 39. hafta yorumunu okuyorum kendime moral olsun diye: “Gebeliğinizi bu haftaya kadar getirdiğiniz için büyük bir takdiri hak ediyorsunuz. Bu ve takipeden hafta içinde doğum yapma olasılığınız oldukça yüksek. Geçen haftalardaki önerilerimiz aynen devam etmektedir: doğum sabır işidir ve bu sabrın sonunda bebeğinizi kucağınıza alıp onu emzirmeye başladığınızda ne kadar mükemmel bir iş başardığınızı göreceksiniz.”
Ağrı sızı durumları devam ediyor. Vantilatör hayatı kolaylaştırdı biraz. İki gündür televizyon izlemeye başladım. Sıkıntının boyutlarını tahmin edin. 
Sabah Selin geldi, Vedat zati bizdeydi. Savaş, Aylin hep bir kahvaltı yaptık. Bir yandan sohbet muhabbet bir yandan yine temizlik halleri, saat 17.00’yi bulduğunda yine uyuklamaya başlamıştım. 18.30 gibiden beri de tv izliyorum boş boş. Kafamdan da onlarca doğum şekli hayali geçiyor. 


Pöff böyle işte. Bir gün daha bitti. Bayülgen’in saçları da iğrenç. 

Read More

Geri Sayım 9

Posted by on Tem 31, 2010 in Ana Sayfa, Ay Ay Hamilelik, Hamilelik - Doğum | 0 comments

Bir doğumsuz gün daha… 
Dün gece Okan kaldı bizde. Bugün de onun şerefine işsiz, oyunlu bir gün geçirdik. Oynadığımız tabu sayesinde gün daha bir hızlı geçti. Güzel geçti. Gündüz hava da serindi. Ama şu an pek sıcak. Şimdi de Vedat, Aylin, ben oturuyoruz. Savaş’ı bekliyoruz. Eğer bir an önce inerse V for Vendetta izleyeceğiz. Tekrar izlemekten keyif duyacağım filmlerden. 
Bir gün daha bitti. Hala yaşıyorum. Ama yorgunluk had safhada. Belirsizliğin yarattığı endişe de. 

Read More